דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
פייסבוק
אינסטגרם
יוטיוב
צרכנות
עמותה cinema
חנות וירטואלית

מידע לקבלת רישיון לכלי ירייה

לאחרונה התקבלו בעמותת חיל הים פניות רבות של בוגרי חיל הים לדורותיהם אשר מתקשים לקבל רישיון לנשיאת כלי ירייה לאור אי התאמה של הגדרות סוג לוחם עם התבחינים הנדרשים בחוק.

 

עמותת חיל הים העבירה בקשה לשר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר לבחון מחדש את הדרישות מלוחם ימי המבקש לקבל רישיון לכלי ירייה וזאת בהמשך לדבריו של השר כלהלן:

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ציין: ״האתגרים הלאומיים בעת הזו מחייבים להרחיב את המענה על מנת להגדיל את הביטחון האישי. פעלנו לאישור התקנות שירחיבו את מעגל הזכאים להגשת בקשות לנשיאת כלי ירייה פרטי. במקביל בכדי לאפשר האצת מתן רישיונות לאזרחים, אנו ממשיכים לתגבר את מוקדי אגף רישוי ופיקוח על כלי ירייה. נשק מציל חיים ונעשה הכל כדי שכיתות הכוננות והאזרחים יוכלו להגן על עצמם. מלפני פרוץ הלחימה הובלנו מהלך הכרחי שיאפשר לחיילים המשרתים בכוחות הביטחון, לחיילי הסדר ולמתנדבים במד״א לתת מענה בזמן אמת בעת הצורך ולהציל חיים״

 

אנו שמחים לבשר לכם, שעודכנו תקנות השר לביטחון לאומי, המרחיבות את התבחינים לקבלת רישיון לנשיאת כל ירייה פרטי.

 

מבין התבחינים שעודכנו - תבחין ״שירות בכוחות הביטחון״ הנו התבחין החשוב ביותר עבור לוחמות ולוחמי חיל הים 

מעתה, גם בוגר צה"ל המחזיק בתעודת לוחם בלבד כפי שנקבע על ידי צה"ל, כל עוד לא חלפו 20 שנים מיום השחרור מסדיר או משירות מילואים פעיל או מיום שהחזיק רישיון לכלי ירייה, יכול להגיש בקשה (עד כה התבחין התייחס להכשרה ברובאי 07 ומעלה). 

 

לצפייה בכלל התבחינים שעודכנו

 

על מנת להגיש בקשה יש להצטייד ב- 4 מסמכים :

1. טופס 830 - לפני המילוי יש לוודא שזהו הטופס החדש אשר בסעיף 9 ניתן לסמן "מתמודד זכאי לתעודת לוחם".

2. אישור רפואי

3. צילום ת.ז. וספח

4. צילום תעודת לוחם- במידה ואין ברשותכם תעודת לוחם ניתן לפנות לאתר האישורים של צה"ל באופן מקוון.

 

לתשומת לבכם !!

בעת הזו מספר הבקשות לכלי ירייה (על ידי זכאים ושאינם זכאים) הוכפל פי עשרים לערך ויש להניח כי האגף יתקשה לעמוד בעומס הפתאומי, דבר אשר יוביל לעיכובים בטיפול בבקשות וכן לטעויות מצד פקידים. יש לצפות לעיכובים בקבלת רישיונות למבקשים חדשים.

 

מומלץ לקרוא בהרחבה את המידע המפורסם באתר של המשרד לביטחון לאומי - האגף לרישוי כלי ירייה.

הדפס
עבור לתוכן העמוד