דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
פייסבוק
צרכנות
עמותה cinema
יוטיוב
חנות וירטואלית
אינסטגרם

כל קורא למלגות לימודים ע"ש צבי קינן ז"ל

המכון למדיניות ואסטרטגיה ימית מזמין תלמידי תואר שני מחקרי ותלמידי תואר שלישי באוניברסיטאות המחקר בישראל, המכללות האקדמיות, ומכוני המחקר הממשלתיים להגיש בקשות לקבלת מלגות לימודים.

מועד אחרון להגשת הבקשות 1/4/2024

 

 

מלגות להנצחת שמו של צבי קינן הן מלגות ייחודיות ובלעדיות לסטודנטים באוניברסיטאות, מכוני מחקר ומכללות אקדמאיות בישראל שנתרמה על ידי ילדיו אסתר קינן עופרי וגבי קינן.

מטרת המלגות  היא לעודד עשייה מחקרית של סטודנטיות וסטודנטים מצטיינים לתואר שני מחקרי ותואר שלישי בתחום מדעי הים במובנם הרחב כדי להגביר את המודעות למרכיב הים וחשיבותו לחוסנה וביטחונה של ישראל.  

כל אחת מהמלגות היא בסך 17,000 ש"ח.

מלגה אחת מיועדת לסטודנטים החוקרים את הנושאים הקשורים לנושא הביטחון הימי במובנו הרחב (Maritime Security), הכולל בין היתר את הנושאים הבאים: מדיניות, אסטרטגיה ימית וביטחון ימי (Maritime Strategy), ביטחון אזורי ומדיניות חוץ, שרשרת האספקה הימית ותשתיות במרחב הימי (לרבות "איים מלאכותיים"), טכנולוגיה וחדשנות ימיים, משפט ימי, אנרגיה מהמרחב הימי וסייבר במרחב הימי.

המלגה השנייה מיועדת לנושאים בתחום "כלכלה כחולה" (Blue Economy), הכוללים בין היתר חקלאות ימית (Aqua Culture), אנרגיות מתחדשות מהים (Marine Renewable),  הגנה על החי והצומח הימי ושימור החופים (Coastal Protection), ביוטכנולוגיה ימית (Marine Biotechnology) ותיירות ימית.

הזוכים במלגה יידרשו להשלים את עבודת המחקר באחד מהתחומים המצוינים לעיל (או לחליפין לכתוב ולפרסם מאמר בנושא באחד מכתבי העת המדעיים המובילים) בפרק זמן התואם את כללי התקינות האקדמית הנדרשת במוסד אליו משתייכים, ולציין בעבודתם את תרומת המלגה לעבודה.

ההחלטה על הענקת המלגות תהיה של המכון למדיניות ואסטרטגיה ימית במרכז הלאומי לכלכלה כחולה וחדשנות בחיפה. לצורך כך ימנה מנהל המכון וועדה שתבחן את הבקשות השונות ותחליט על הזוכים במלגה. את הבקשות לקבלת המלגה יש להגיש למכון למדיניות ואסטרטגיה ימית במרכז הלאומי לכלכלה כחולה וחדשנות עד לתאריך 1 לאפריל 2024.

את הבקשה יש להגיש בכתב; לתאר בתמצות את המחקר בגינו מבוקשת המלגה, לצרף קורות חיים והמלצה של המנחה האקדמי, וכן ניתן גם לצרף המלצות נוספות של אנשי תוכן המתמצאים בנושא המחקר.

לפרטים נוספים:

גב' שירלי רויטבורד, מנהלת אדמיניסטרטיבית במכון למדיניות ואסטרטגיה ימית.

טלפון: 052-8851604,    מייל: shirley.mps@blueconomy-il.com

 

  

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד