דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
חנות וירטואלית
פייסבוק
עמותה cinema
יוטיוב
אינסטגרם
צרכנות

שווי שימוש ליניארי לרכב צמוד- רשות המיסים בישראל

‏ב-1 בינואר 2010 נכנס לתוקף תיקון לתקנות מס הכנסה (שווי השימוש ברכב). על-פי התיקון, יחושב שווי השימוש של כלי רכב חדשים (שנרשמו לראשונה מ- 1.1.2010) לפי השיטה הליניארית, לפיה סכום שווי השימוש יהא התוצאה המתקבלת מהכפלת מחיר הרכב לצרכן בשיעור שווי השימוש.

בשנת 2010 בלבד יעמוד שיעור שווי השימוש על 2.04% לגבי כלי רכב שמחירם לצרכן לא יעלה על 130 אלף ש"ח, ו-2.48% לגבי כלי רכב שמחירם לצרכן מעל 130 אלף ש"ח . תקרת המחיר לצרכן לצורך חישוב שווי השימוש נקבעה לסכום של 467,180 ש"ח.

לגבי כלי רכב שנרשמו לראשונה לפני 1.1.2010, תמשיך לחול שיטת קבוצות המחיר.

החל משנת 2010, שווי השימוש ברכב היברידי יופחת בסכום קבוע של 520 ש"ח, הן לרכב חדש שנרשם מ- 1.1.2010, והן לרכב שנרשם לראשונה לפני המועד האמור.

רשות המסים מפרסמת את המחיר לצרכן ואת סכומי שווי השימוש לדגם, באתר רשות המסים באינטרנט , בכתובת הבאה: https://www.shaam.gov.il/mm-usecar/. המידע באתר מובא במתכונת של שאילתא לחיפוש לפי קוד תוצר וקוד דגם (בהתאם לשיטת הקודים של משרד הרישוי, כפי שאלה מוטבעים על גבי רישיון הרכב), וכן במתכונת של קבצי EXCEL להורדה.


הערה: נחזור ונזכיר, כי לדעתנו המקצועית הרי ניתן לפי פרשנות לגיטימית המבוססת על הפסיקה, לערוך חישוב שווי רכב צמוד באופן שונה ונמוך יותר לגבי רכב הנוסע בעיקר נסיעות עסקיות.
רמי אריה , עו"ד ורו"ח

הדפס
עבור לתוכן העמוד