דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
פייסבוק
צרכנות
עמותה cinema
חנות וירטואלית
אינסטגרם
יוטיוב

שנהר שמעון ז"ל

 

 

דרגה:  רס"ר

 

ת. לידה:     00/00/0000

 

ת. פטירה:   10/03/2012

 

מקומות שירות: בה"ד חיל הים- קצין ספורט

 

יהי זכרו ברוך

 
 

 

 

מתוך העתונות:
נפטר מאמן העבר שמעון שנהר . 11.03.12   המאמן שזכה בגביע המדינה כאשר הדריך את בית'ר ירושלים (1979) ומכבי ת'א (1987), ואשר זכור גם מהתקופה בה אימן את נבחרת מקרונזיה, הלך לעולמו בגיל 69 בתום מאבק במחלת הסרטן.   שחקן ומאמן העבר שמעון שנהר הלך הערב (ראשון) לעולמו, והוא בן 69 במותו. שנהר נאבק בתקופה האחרונה במחלה קשה, אך הערב לא עמד לו כוחו, והוא נפטר.  שנהר, בנו של שחקן ומאמן מכבי חיפה בשנות ה-50 אוטו שלפנברג, גדל במכבי חדרה למרות שהיה שייך למכבי חיפה, אליה חזר בשנת 1962 ורשם שש עונות רצופות במדים הירוקים. בגיל 26 פרש שמעון שנהר ממשחק פעיל והפך למאמן. בין השאר אימן שנהר את קבוצת הילדים והבוגרים של מכבי חיפה, בית'ר ירושלים, מכבי ת'א והפועל כפ'ס. בנוסף, רשם שנהר עונת אימון אחת בנבחרת מיקרונזיה,

 סרט בשם 'אגדת דשא' עורר תגובות חיוביות רבות לאור עבודתו של שנהר במקרונזיה ועזרתו הרבה בפיתוח הכדורגל באי. בעקבות עבודתו הוא זכה לתואר קונסול של כבוד של מיקרונזיה בישראל. הקבוצה האחרונה אותה אימן (2000-2001) היתה הפועל כפר סבא. בשנים האחרונות שימש שנהר בתפקידים שונים במכון וינגייט. שמעון שנהר הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים וששה נכדים. הוא יובא למנוחות מחר בבית העלמין כפר נחמן ברעננה. יהי זכרו ברוך.

 'שמעון היה מאמן שהיה בו משהו מיוחד שקשה להסביר אותו', סיפר חניכו לשעבר של שנהר בבית'ר ירושלים, אורי מלמיליאן. 'הוא הקפיד מאוד על משמעת ועל דיוק, היה כמו שאומרים 'יקה' אמיתי'. 'הוא היה מאמן כדורגל נטו, כל מי שהכיר אותו יכול היה להתרשם מיד שמעבר לזה שהוא היה מאמן כדורגל הוא היה קודם כל בן אדם', הוסיף מלמיליאן.


מתוך  וואלה! ספורט :

שמעון שנהר המנוח חרת על דגלו חינוך, יושר וצניעות. בדרך הזו הוא שיקם גם מועדונים מרוסקים כמו בית'ר ירושלים ומכבי ת'א  אנשים נוטים היום לזלזל בגביע המדינה. התואר השני בחשיבותו הפך להיות פרס ניחומים, שהשמחה האמיתית מהזכייה בו שמורה לקבוצות קטנות מהפריפריה, מהמגזר או מהליגות הנמוכות. כשקבוצה גדולה זוכה בו הוא מוגדר 'פיצוי'. פיצוי על עונה חלשה, על אובדן האליפות. הוא אף פעם לא פרס גדול, תמיד פיצוי.

אבל זה לא תמיד היה ככה. בשנות השבעים בית'ר ירושלים הייתה קבוצה קטנה. בשנות השמונים מכבי תל אביב המהודרת והמעוטרת הייתה מועדון מרוסק. גביע לא היה פרס ניחומים, בטח שלא פיצוי. הוא שימש הצהרת כוונות, דגל שעליו כתוב בגאון 'אנחנו עדיין כאן'. לגביע של בית'ר ירושלים ב-1979 הייתה חשיבות עליונה בנסיקתו של המועדון אל צמרת הליגה הלאומית. זה של מכבי תל אביב ב-1987 היה נקודת אור שהפציעה מתוך עשור שחור ומר, גמול הולם על שנתיים מלהיבות של כדורגל מצוין, כזה שכבר שכחו בקרית שלום שאפשר לשחק. לאיש שלקח את הגביעים האלה קראו שמעון שנהר, שהלך ביום ראשון לעולמו בגיל 69.

הדפס
עבור לתוכן העמוד