דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
עמותה cinema
חנות וירטואלית
פייסבוק
יוטיוב
אינסטגרם
צרכנות

אביר ישראל (סאלו) ז"ל

 

דרגה:  תא"ל

 

ת. לידה:     00/00/0000

 

ת. פטירה: 15/03/1997

 

מקומות שירות: רמצ"ד בתפקיד אחרון 

 

יהי זכרו ברוך

 

 

לתוספות, השלמות ועדכונים יש לפנות ל:   <amutayam@amutayam.org.il 

 

 

לזכרו של  תת אלוף ישראל אביר

את ישראל אביר ז"ל הכרנו כשהצטרפנו לצוות "תכלית"- פרויקט בנית ספינות סער 4 במספנות ישראל- בשנת 1970.

אביר, שהיה מבוגר מאיתנו היווה לגבינו, מהתחלה, דמות מובילה של מנהיג סמכותי  החותר לבצוע מושלם של המשימה.

בתחילה תמהנו על כך שמינו כראש צוות של בניית כלי שייט מהנדס אלקטרוניקה. אולם ספקות אלה נעלמו חיש מהר כשהכרנו אותו ואת כישוריו.

אביר היה בראש וראשונה מורה ומדריך. למדנו ממנו המון ובעקר מהי עבודת צוות. אביר לא הטיף "שחשוב לשתף פעולה ולעבוד בצוות ותאום" הוא פשוט עשה זאת, בכל המישורים, וסחף את כולנו.

זכורות לנו ישיבות התאום  בהשתתפות כל הצוות ובהן עברנו  בצורה שיטתית ועניינית  על כל מדורי הספינה. בישיבות אלה גילינו הרבה אי התאמות ולקויים אשר כמובן תוקנו.

נושא נוסף שהיה בנפשו של אביר ואשר אותו הטמיע בנו היה החשיבות העילאית שיש לבקרת איכות. המשפט "שום פריט לא עולה לספינה ללא תג בקרת איכות" אותו השמיע לנו אין ספור פעמים הפך, לפחות אצלנו, לחלק מאיתנו.

האווירה בצוות, בזכותו , היתה תמיד נעימה ועניינית. זה לא היה פשוט לבנות בפעם הראשונה בישראל ספינות טילים. אביר היטיב להתנהל מול הנהלת המספנה והביאם לכך שיבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר. מאיתנו כצוות הפיקוח הוא לא קבל טענות כנגד  רמת המקצועיות של המספנה. התפישה שלו היתה כי תפקידנו לעזור ולמצוא את הפתרונות האופטימליים.

אנשים שהוא סמך עליהם נהנו מחופש פעולה מלא וגם מגיבוי בעת הצורך. כאשר בדקנו את שרטוטי חדר המכונות הגענו למסקנה כי התכנון הגרמני לא היה טוב וחייב שינוי רדיקלי. אביר , לאחר שהשתכנע בצדקת מסקנתנו לא היסס ולמרות כובד הנושא  רתם את הנהלת המספנה ויצא לפגישה דחופה עם המתכנן בגרמניה והשינוי יצא לפועל!

לאור הצלחת הפרויקט והרבה בזכות הניהול המסור והיעיל של אביר – זכה בפרס בטחון ישראל. בצניעותו הרבה ציין לא אחת,כי הוא מיצג בקבלת הפרס את כל חברי הצוות.

זו היתה זכות גדולה לעבוד במחיצתו ואנו זוכרים אותו בהערכה רבה ובגעגועים.

 

                                  אבי ביתן

                                 ישראל בן שמואל

                                    אוקטובר 2010

הדפס
עבור לתוכן העמוד