דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
יוטיוב
פייסבוק
עמותה cinema
חנות וירטואלית
אינסטגרם
צרכנות

תקיפות בחוף הסורי

 

לחוף הסורי ניתנה חשיבות משנית בתכניות התקיפה של חיל הים. המאמץ העיקרי תוכנן לחופי מצריים. התכניות התבססו על תקיפות קומנדו המובל ע''י סד''גים מגויסים. אישור התקיפה הגיע רק בשעות אחר הצהריים של ה-5 ביוני אחרי פרוץ המלחמה.

 

 

פעולת מינט אל בידה

 

 הסד''ג 'גלים' הגיע לנקודת ההורדה כשעה אחרי אור אחרון , בזמן ההורדה נפגעה אחת מסירות הגומי , ונגרם עיכוב, סירות הגומי הגיעו לקירבת היעד אחרי חצות, באותו זמן נכנסו למעגן כלי שייט והמעגן הואר. מפקד הכוח החליט לחכות, לבסוף נותרו שעתיים של חשיכה, מפקד הצוללים החליט לדחות את הביצוע ללילה הבא.

 

  

פעולת בניאס

 

הביצוע הוטל על אח''י נוגה הספינה הגיעה לנק' ההורדה בשעה 2300 לאחר ההורדה החל כוח ש/13 לנוע לעבר החוף אך לא הצליח להזדהות בשטח. בשעה 0250 החליט המפקד שאין טעם להמשיך לחפש את היעד והחל לנוע לעבר נקודת האיסוף. בזמן ההמתנה של ה'נגה' לכוח נתגלו סטרי''ם סוריים, המפקד החליט שלא להיכנס לקרב משום שלא רצה לפגוע בפעולת הקומנדו.

 

 

פעולת טרטוס

 

כוח הקומנדו הובל ע''ג הסד''ג 'שיקמונה', עם קבלת אישור התקיפה פנה הסד''ג פנה לכיוון כף גרקו (קפריסין) לצורך התאפסות בניווט ואז החל את דרכו חזרה, מזרחה לכיוון טרטוס. הים היה גלי ולנקודת ההורדה הגיע הכוח רק לקראת חצות. המפקד החליט לדחות הפעולה ללילה הבא.

 

תיאור מפורט של התקיפות

 

מרשמי נתיבים

 

 

 

 

  בבנייה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 הסד"ג שיקמונה

 

אח"י נגה

 

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד