דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
חנות וירטואלית
אינסטגרם
יוטיוב
עמותה cinema
פייסבוק
צרכנות

בנימין (ביני) תלם ז"ל

  מפקד חיל הים בשנים 1976-1972

נולד בגרמניה בשנת 1928. בגיל 5 עלה לארץ עם הוריו. עם סיום בית הספר העממי נרשם ללימודים בבית הספר הימי, כשעוד היה בחיפה. בעת לימודיו בשנת 1947, הצטרף לפלי''ם והוצב על אוניית הנוסעים 'קדמה' לשם סיוע בהברחת נשק. במאי 1948 החל לשרת כקצין קשר בחיל הים על גבי הקורבטה אח''י 'וודג'ווד'. את פיקודו הראשון בים, על הספינה אח''י 'פלמ''ח', קיבל בעת מלחמת השחרור. עד שנת 1954 שירת בנחתות ובטרפדות ולאחר מכן עבר את קורס המטה בחיל-הים.

בעת מבצע קדש שירת בתפקיד מטה ומיד אחריו נתמנה לתפקיד סגן המפקד משחתת 'אילת'. בשלהי שנת 1957 קיבל את הפיקוד על אח''י 'יפו', עליה שירת במשך שנתיים.

לאחר שירות קצר במפקדת חיל הים יצא ללימודים בבית –הספר למטה בגריניץ', בריטניה. כשחזר כיהן כשנתיים וחצי כסגן מפקד זרוע ים בבית הספר לפיקוד ולמטה של צה''ל, ולאחר תקופה קצרה נוספת במפקדה נתמנה למפקד שייטת המשחתות, ושירת בתפקיד זה עד צאתו למספנות שרבורג בצרפת, כראש המשלחת שעסקה בבניית ספינות-הטילים.

בתקופת מלחמת ששת-הימים פיקד על אחד מכוחות המשימה של חיל-הים, אשר פעלו באזור פורט סעיד. לאחר המלחמה חזר לשרבורג. החל מאמצע שנת 1968 שימש כראש מחלקת ים במפקדת החיל, בדרגת תת-אלוף. לאחר שנת לימודים באוניברסיטת חיפה נקרא לשוב לשירות, ובתאריך 1 לספטמבר 1972 הועלה לדרגת אלוף ונתמנה לתפקיד מפקד חיל-הים. האלוף תלם פיקד על חיל-הים במהלך הקרבות הימיים המוצלחים במלחמת יום הכיפורים. בתקופת כהונתו נקלטו בחיל-הים ספינות הטילים הראשונות פרי ייצור ישראלי עצמאי – סטי''לים מדגם 'סער 4'.

   בבנייה

 

  קישור לערך בויקיפדיה 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד