דלג על חיפוש 1
חיפוש 1
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
צרכנות
יוטיוב
אינסטגרם
עמותה cinema
פייסבוק
חנות וירטואלית

רם רוטברג

 

  מפקד חיל הים בשנים 2011 - 2016

נולד וגדל בכפר הס, התגייס לצה"ל בשנת 1982 והתנדב לשייטת 13, לאחר סיום המסלול יצא לקורס קציני חי"ר בבה"ד 1, ושב ליחידה כמפקד צוות. בהמשך שירת בתפקידי פיקוד נוספים ביחידה.  

  בשנת 1992 עבר לזרוע היבשה ומונה למפקד יחידת דובדבן. רוטברג הוביל את היחידה להישגים רבים בלחימת בטרור ובין היתר הוביל את יחידתו במבצע ללכידת מפקד חולית "הפנתר השחור" בג'נין בשנת 1993   

בהמשך חזר לחיל הים ויצא לקורס חובלים. בשנת 1994 קיבל את הפיקוד על ספינת הטילים אח"י תרשיש, לאחר מכן חזר לשייטת 13 כמפל"ג הדרכה ובהמשך התמנה מפל"ג לוחמים.

בשנת 2001 מונה למפקד שייטת 13. תחת פיקודו גדלה מעורבותה של השייטת בפעולות לוחמה בטרור ביש"ע. על פעילות זו זכתה השייטת בפיקודו פעמיים בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות ובצל"ש הרמטכ"ל. בין המבצעים עליהם פיקד באופן אישי היו תפישתה של ספינת הנשק הפלסטינית קארין A וחילוץ כוחות צה"ל במהלך הקרב בג'נין.

בשנת 2004 מונה לראש מספן המודיעין של זרוע הים. הוא שירת בתפקיד זה במהלך מלחמת לבנון השנייה, במהלך המלחמה נפגעה הספינה אח"י חנית מפגיעת טיל C-802ורוטברג ננזף על התעלמות מידיעה לפיה הטיל מצוי בידי חזבאללה. בשנת 2007 מונה כמפקד בסיס חיפה ולאחר מכן שירת כראש אגף הביטחון במטה לביטחון לאומי.  

באוקטובר 2011 מונה למפקד חיל הים. כשנה לאחר כניסתו לתפקיד השתתף חיל הים במבצע "עמוד ענן", בו פעל החיל, בשיתוף עם כוחות נוספים בתקיפת מטרות בעומק שטח הרצועה. הלחימה שיקפה את מאמציו להשתלב בלחימה היבשתית. במרס 2014 פיקד על "מבצע חשיפה מלאה", במהלכו השתלטו ותפסו כוחות חיל הים את ספינת הנשק "קלוס סי", ביולי 2014 השתתף חיל הים במבצע 'צוק איתן'.

 

במהלך כהונתו קיבל חיל הים את משימת ההגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל בים ורוטברג ביקש לשנות את המינוח 'חיל הים' ל'זרוע הים'.  

 

 

 

 

 

   בבנייה

 

  קישור לערך בויקיפדיה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד